شما اینجا هستید   |

کاندیداهای احتمالی ۱۴۰۰ – سیدعباس نبوی
انصاف نیوز رزومه‌ی نامزدهای احتمالی این انتخابات را منتشر می‌کند

کاندیداهای احتمالی ۱۴۰۰ – سیدعباس نبوی

سیدعباس نبوی، از اعضای موسس دفتر تحکیم وحدت در سال ۱۳۳۹ به دنیا آمد. او متولد قم است.

نبوی دارای تحصیلات حوزوی بوده و هم‌اکنون استاد حوزه و دانشگاه است. او تحصیلات حوزوی خود را در رشته‌ی فقه و اصول تا پایان سطح چهارم (اجتهاد) و در رشته کلام و فلسفه نیز تا پایان سطح چهارم (دکتری) طی کرده است.

بنا بر آنچه در زندگینامه‌ی منتشرشده‌ی آقای نبوی در فضای مجازی آمده است، او «علاوه بر پژوهش گسترده و مستمر در مکتب اصولی و فقهی امام خمینی، از میراث فلسفی علامه طباطبایی و دروس فلسفی شهید مطهری بهره برده‌ است».

نبوی از سال ۱۳۶۵به تدریس دروس سطح در حوزه علمیه قم پرداخته و از سال ۱۳۷۱ نیز به عنوان استاد مدعو به تدریس دروس تخصصی در دانشگاه‌های تهران، علامه طباطبایی، امام صادق و آزاد واحد مرکز پرداخته است.

بخشی از سوابق اجرایی حجت‌الاسلام نبوی به این شرح است: معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، معاونت فرهنگی و پژوهشی نهاد نمایندگی رهبری، عضویت در شورای فرهنگ عمومی کشور، مسئولیت نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه تربیت مدرس و…

نبوی درباره‌ی حضورش در انتخابات ریاست‌جمهوری می‌گوید: « باید به دنبال ایران سربلند و نظام جمهوری اسلامی کارآمد در پرتو کرامت نبوی، عدالت علوی و عزت حسینی باشیم. با کرامت نبوی می‌خواهیم همه مجموعه جامعه اسلام را حول پرچم پیامبر اسلام همراه و هم‌گام کنیم و بحث عدالت علوی یک بحث جهانی و بشری است. عزت حسینی نیز بر مقاوم بودن و صبور بودن تاکید دارد و این می تواند به ما افتخار بدهد. ان شاءلله همه این‌ها در دولت نبوی حاصل شود».

او که از هسته‌های اولیه‌ی جریان عدالتخواه است، می‌گوید که «عدالتخواهان به بنده پیشنهاد کاندیداتوری داده‌اند».

آقای نبوی از چهره‌های حوزوی و است که برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ اعلام آمادگی کرده است.

به اشتراک بگذارید : | | |